Webbinarium – I Ur och Skur och sociala medier

Webbinarium – I Ur och Skur och sociala medier

Välkommen till ett inspirerande och kostnadsfritt webbinarium där vi utgår från I Ur och Skurs nya guide för sociala medier.

Kursinnehåll

Få inspiration och kom i gång med sociala medier!

Hur kan vi använda sociala medier för att visa allt det fantastiska som händer på våra I Ur och Skur-förskolor? Och hur kan vi tillsammans öka kännedomen om I Ur och Skur och stärka vårt gemensamma varumärke?

Välkommen till ett inspirerande och kostnadsfritt webbinarium där vi utgår från I Ur och Skurs nya guide för sociala medier.

Under webbinariet får du konkreta tips, grundläggande kunskap och inspiration till hur ni kan komma i gång med sociala medier eller utveckla det arbete ni redan gör, utan att det behöver ta för mycket tid.

Vi avsätter också tid för frågor och funderingar.

Alla deltagare får ta del av vår nya guide för sociala medier, med praktiska tips och stöd för arbetet.

Datum: 25 november 2026
Tid: Kl. 17.30–18.30
Plats: Digitalt
Kostnad: Kostnadsfritt, vi bjuder på webbinariet!
Sista anmälningsdag: 18 november kl. 12.00

Föreläsare: Cajsa Rännar, kommunikationsstrateg med lång erfarenhet av idéburen och värderingsdriven kommunikation.

Varmt välkommen!

Pris: 0 kr exkl. moms

Kommande tillfällen

Webbutbildning

Webbutbildning
2026-11-25 17:30 - 18:30
Platser finns
0 kr exkl. moms